מיתוג

מיתוג, מיתוג לחברות, מיתוג לעצמאיים, מיתוג ארגונים

אחת לכמה זמן, אנחנו יכולים לראות לוגואים וסמלים של חברות משתנה, אנחנו יכולים לשים לב שחברה שינתה את הסלוגן, סיסמא אשר הובילה אותה עד אז, אנחנו יכולים להבחין שהחברה עוברת או מבקשת לעבור שינוי שמטרתו להציג פנים חדשות בפני לקוחותיה. זה נקרא מיתוג.

מיתוג הוא תהליך אשר מתבצע באופנים שונים ומטרתו לקחת רעיונות שיווקיים ופרסומיים של החברה ולשנות אותם, כך שכל מי שיבחין ויקרא אותם, יגלה פנים חדשות לגמרי של החברה. לעיתים התהליך מתבצע כאשר החברה זקוקה לריענון אחרי שנים בהם היא פעלה בקו שיווקי מסוים, לעיתים התהליך מתבצע בעקבות משבר ואחת הדרכים לצאת ממנו היא על ידי מיתוג ולעיתים התהליך מתבצע בעקבות כניסה לשווקים חדשים, שיווק מוצרים אחרים ועוד.

חשוב לומר תהליך של מיתוג , יכול להתבצע לא רק בהקשר של חברות, אנחנו מכירים גם תהליך מיתוג לעצמאיים וכן מיתוג לארגונים, בין אם מדובר בארגוני תמיכה, גיוס כספים, ארגונים פוליטיים ועוד. תהליך של מיתוג הוא רחב מאוד, וכל אחד יכול למצוא בו עניין ותועלת, על פי תחום עיסוקו ועניינו.

כיצד מתבצע תהליך מיתוג לחברות או מיתוג לעצמאיים

תהליך זה כולל עבודה משותפת של מספר גורמים. משתתפים בו פרסומאים ואנשי שיווק שיודעים לאפיין מה החברה צריכה בשביל לקבל פרסום חיובי, בשביל להגיע אל הקהל בצורה נכונה, כמו כן משתתפים בו חוקרים של דעת קהל, אשר יכולים לבצע ולהציג סקרים, הן על מצבה הנוכחי של החברה (או של אותו גורם עצמאי) והן מה בדיוק הם מחפשים, וכן משתתפים בו מעצבים גרפיים שאחראים על כל התהליך בצד המעשי שלו, כלומר יצירת לוגו חדש, סלוגן, סמל, עיצוב וכן הדפסה בפועל, בין אם זה על נייר מכתבים, קטלוגים, מסמכים ועוד.

במסגרת התהליך המשותף, מחליטים איזה מסר החברה רוצה להעביר ולאחר מכן כיצד בוחרים למתג אותה. כמו שציינו, זה מתבצע לא רק בהקשר של חברות, אלא גם בהקשר של מיתוג ארגונים או גורמים אחרים. כמובן שאופי הגורם אשר אמור לעבור תהליך של מיתוג, יקבע את דרך העבודה בפועל, וכיצד מוצאים את התהליך לדרך.

חשוב לומר, התהליך לוקח זמן ודורש חשיבה. יש לקחת בחשבון גם את המסר שהחברה רוצה להעביר וכן מה בדיוק קהל הלקוחות מצפה לקבל. צריך לזכור התהליך העיצוב לבדו לא יספיק, אלא הוא חייב לבוא עם מעשים, כלומר, שירות וייצור מתקדם, בהתאם לרוח החדשה של החברה.

אם אתם מעוניינים לעבור תהליך של מיתוג, בין אם זה מיתוג לחברות או לעצמאיים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעבוד איתכם. הסטודיו של אלדד שאו ישמח לעמוד לצידכם בכל עת ובכל עניין. פנו אלינו עוד היום וקבלו הצעת מחיר.