עיצוב אריזות מזון

מחקרים רבים מראים שעיצוב אריזות מזון משפיעות על מכירתן. ככל שהאריזה נראית יותר יפה והיא יותר נוחה לפתיחה, כך גדל הסיכוי שיותר אנשים ירכשו את המוצר. לכן אין זה מפתיע שעסקים רבים בתחום המזון עובדים קשה בשביל ליצור אריזות מזון מעוצבות ונוחות.

עיצוב אריזות מזון הוא תחום אשר יוצא מתוך מה שמכונה עיצוב המוצר, ענף שבמהלך השנים התפתח וכיום כבר זוכה להיות קטגוריה בפני עצמה בעולם העיצוב. למעשה עיצוב אריזות מזון יוצא מתוך העולם של עיצוב אריזות, דבר שבעבר כמעט ולא התייחסו אליו ורק החל משנות השישים בערך החלה להיווצר התפיסה שאם מוכרים ללקוח מוצר, הרי שיש חשיבות לא רק לאופן בו הוא פועל אלא גם לאופן הוא מעוצב, ויש חשיבות גם לעיצוב של האריזה, הן בשיווק המוצר ומכירתו והן מבחינת הנוחות שלה לשם אריזתה ופתיחתה.

במהלך השנים התבססה התיאוריה שעיצוב אריזות ממותגות הוא תחום מאוד משמעותי לקידום מוצרים ושיווקם., הן בתחום המזון והן בתחומים אחרים. בחלק הבא של המאמר נסביר בקצרה מדוע עיצוב אריזות מזון הוא משמעותי להצלחת המוצר ובפרט למה חשוב להקפיד על עיצוב אריזות ממותגות.

כאשר הצרכן רוכש מוצר ובפרט מוצר מזון, הוא לא יודע איך המוצר נראה וגם לא מה הטעם שלו, בוודאי אם הוא קונה את המוצר בפעם הראשונה. לכן על האריזה לספר את הסיפור של המוצר בצורה מוצלחת. מכאן שעליה להיות ייחודית, צבעונית, עליה להסביר מה יש במוצר (כשמדברים על אריזות מזון, הרי שהאריזה צריכה להכיל את כל המרכיבים השונים שיש בו) וכן על האריזה יש להציב את לוגו החברה, פרטיה, לרוב היא תכלול גם סלוגן ייחודי שלה למוצר זה ותמונה שלו.

אריזות ממותגות הן אריזות שמטרתן למכור את המוצר בעזרת כוונה מסוימת, כלומר, אם מדובר במוצר שמיועד לספורטאים, אז המיתוג יהיה מופנה לקהל של ספורטאים ומכאן שהאריזה עצמה תופנה אליהם. כך גם במקרים של קהלי יעד אחרים.

יש לציין שמלבד כל העניין של העיצוב, הרי שיש להסתכל גם על הצד הפרקטי, כלומר, עיצוב אריזות מזון צריך לקחת בחשבון שהצרכן מעוניין באריזות שניתן לפתוח בצורה פשוטה ומהירה, ולא באופן כזה שעלול ליצור אי נוחות וסרבול.

אנחנו באלדד שאו מתמחים בעיצוב אריזות מזון ובפרט עיצוב אריזות ממותגות, כמו כן אנחנו מתמחים בעיצוב קטלוג מחירים למוצרי מזון ומוצרים אחרים. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ולקבל הצעת מחיר אטרקטיבית.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

מיתוג מוצרי קוסמטיקה