מיתוג מוצרי קוסמטיקה

אחד המושגים הבולטים והחשובים ביותר בעולם השיווק והפרסום, הוא מושג המיתוג. כל עסק רוצה לעשות לעצמו מיתוג מסוים, למתג את עצמו, למתג את המוצרים שלו, המיתוג מאפשר לו להגיע לקהל הלקוחות בצורה אחרת, חדשנית וייחודית. זה נכון בכל תחום ובוודאי שזה נכון בתחום כמו קוסמטיקה.

מיתוג מוצרי קוסמטיקה הוא אחד מהתחומים הבולטים כיום בעולם השיווק והפרסום, יש לכך מספר סיבות, ראשית, ישנן חברות רבות שנכנסות לתחום והן נאבקות אחת בשנייה על כיסם של הצרכנים. ככל שהחברה תמתג את עצמה בצורה הרבה יותר נכונה ומדויקת, כך גדל הסיכוי שהלקוח ימצא באותו מוצר של אותה חברה את מה שהוא מחפש. הסבר שני הוא, הקהל שצורך מוצרי קוסמטיקה הוא מגוון ולכן יש חברות שמבקשות לבצע מיתוג מוצרי קוסמטיקה על פי פילוח של קהלים, על פי גיל, מין וסדרי עדיפויות שונים.

יש לציין שמיתוג קוסמטיקה הוא לא דבר חדש מן הסתם, היו חברות שתמיד פנו אל קהלים ספציפיים. כך למשל, היו חברות שפנו לנשים בגיל מסוים ממעמד כלכלי מסוים בעוד חברות העדיפו מעמד כלכלי אחר או שכבות גיל אחרות.

נקודה נוספת שיש לציין לגבי מיתוג מוצרי קוסמטיקה היא שכיום קיימות הרבה יותר אופציות וכלים למיתוג דרכו אפשר להגיע לקהל הרחב ולהיחשף. המיתוג יכול להתבצע דרך פרסום בטלוויזיה, עיתונות, אינטרנט, הוא יכול להתבצע דרך מפגשי שיווק,מיתוג חנוית או באמצעות עיצובים קטלוג, נייר מכתבים, שלטי חוצות, ועוד.

לפני שניגשים להליך מיתוג מוצרי קוסמטיקה יש לבצע מחקר מקיף. המחקר יבחן כמה נקודות, ביניהן:

  • מה המיתוג הנוכחי של העסק ומוצריו, כלומר מה הציבור חושב על העסק בשלב הנוכחי ועל המוצרים השונים שלו.
  • איזה פלח שוק העסק צבר ולאיזה פלח שוק הוא מכוון
  • כיצד מיתוג מחדש ימצב את העסק
  • כיצד מיתוג מחדש ישפר את הנראות של העסק בעיניי הלקוחות השונים
  • אלו דברים על העסק לבצע בשביל למתג את עצמו מחדש

המחקר ייעשה על פי נתונים סטטיסטים וכן על פי קבוצות מיקוד שאמורות להציג את היחס שלהן לחברה ולמוצריה, על פי יחס זה (שיבוא לידי ביטוי במענה לשאלות שונות שחברי הקבוצה יישאלו), ייקבע מה בדיוק שהחברה צריכה לנהוג.

אם גם אתם מחפשים חברה למיתוג מוצרי קוסמטיקה, אתם מוזמנים לפנות אלינו. אנחנו מתמחים בעיצובים קטלוג, ניירות מכתבים, שלטי חוצות, לוגו ועוד. הצוות שלנו ישמח לעזור לכם בכל עניין ולענות לכם על כל שאלה בנושא.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

עיצוב גרפי לוגו