מיתוג חברה

במהלך השנים נכנסה לשפה מילה חדשה, מיתוג. מיתוג חברה. אנשי מקצוע, חברות עיצוב גרפי, מכירים את המושג הזה ובחלק גדול מהעבודה שלהם הן מתעסקות בו, גם אנשי פרסום ושיווק מתעסקות לא מעט עם הרעיון של מיתוג חברה מכל סוג שהיא, אך הציבור הרחב החל להכיר את הנושא רק בשנים האחרונות.

תהליך של מיתוג חברה, הוא תהליך שמטרתו ליצור "ישות" מסוימת של החברה, ישות שכוללת ערכים, רגשות, עמדות ותפיסות שונות שאת סך המכלול שלהם אמור הלקוח להרגיש בכל פעם כשהוא חושב על החברה. יש הטוענים שמיתוג חברה, מטרתו ליצור לחברה סוג של האנשה, ולהפריד אותה במובן מסוים מהחברה, כלומר ליצור ישות נפרדת עם אופי משלה אשר מולה יעבוד הלקוח.

תהליך של מיתוג חברה נעשה בשני מצבים שונים, מצב אחד הוא חיובי, כשהחברה רוצה ליצור תחושה של הזדהות אצל הלקוח באמצעות אותם ערכים ועקרונות. הרעיון למתג אותה בצורה מסוימת, מיתוג שיעזור לחבר בין הלקוח לחברה. למשל, כשפרסומאים רוצים למתג חברה מסוימת כידידותית לסביבה, אז הם פונים אל חברות עיצוב גרפי להציע רעיונות כיצד למתג את החברה ככזו. כשהמטרה היא, בכל פעם שלקוח יסתכל על הלוגו של החברה והמוצרים שלה, הוא ירגיש שהיא ידידותית לסביבה כפי שהוא מצפה שהיא תהיה.

המצב השני הוא מצב שלילי. כשחברה סופגת מכה תדמיתית קשה, אז היא תתחיל בתהליך ארוך של תיקון בין היתר על ידי מיתוג חברה מחדש. המטרה במקרה כזה, להשכיח את כל מה שהיה, לדחוק את זה וליצור מיתוג מחודש לחברה עם ערכים חדשים. דוגמא טובה לכך היא חברה שנאשמת ברשלנות או חברה שיש נגדה טענות קשות בדבר יחס לעובדים. אז היא תתחיל בתהליך ארוך של שיקום ומיתוג מחדש בשביל ליצור תחושה אצל הלקוח, שהערכים שלה השתנו, היא למדה מהטעויות שלה וכעת היא הולכת בדרך אחרת. זהו תהליך עדין מאוד שלוקח המון זמן, אך אם הוא מצליח, הוא ללא ספק משתלם, הן מבחינה תדמיתית והן מבחינה כלכלית.

אם אתם זקוקים למיתוג חברה, זה הזמן לפנות אלינו, אנחנו נשמח להציג בפניכם רעיונות ולעזור לכם בעניין זה. אצלנו תוכלו ליהנות מעיצוב קטלוג מוצרים, עיצוב לוגו, עיצוב עמדות מכירה ועוד. הצוות שלנו מוכן לעבוד איתכם ולעזור לכם בכל דבר ודבר. אתם מוזמנים ליצור קשר ונשמח להזמין אתכם לפגישה אצלנו בסטודיו.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

סטודיו עיצוב גרפי