יצירת לוגו לעסק

אין צורך להיות מומחה לעיצוב או לעסקים כדי לדעת שאסור לוותר על יצירת לוגו לעסק כחלק מהפעולות השיווקיות והתדמיתיות שהוא עושה. זוהי גם צריכה להיות מלאכתם של המומחים בלבד, כאשר ברור שלוגו מוקפד ומעוצב היטב יצעיד את העסק מספר צעדים בלתי מבוטל קדימה (וגם ההיפך הוא הנכון, כמובן). אז איך מבצעים בהצלחה את המשימה של יצירת לוגו לעסק, ומדוע סטודיו אלדד שאו מציע לכם את הפתרון הטוב ביותר?

דגשים בעיצוב לוגו

יצירת לוגו לעסק חייבת להתבצע תוך מלוא תשומת הלב ולאחר שמכניסים הרבה מאד משתנים לתוך משוואת העיצוב. מעבר לעובדה שהלוגו צריך לעמוד בכל הדרישות ה"טכניות" ולהיות מעוצב באופן נאה אסתטי, הוא צריך להתאים בצורה מלאה לחזון של אנשי העסק. בניית לוגו לעסק צריכה להתבצע לאחר שיודעים לא רק מהם מאפייני העסק (למשל, במטרה להכניס אלמנטים ויזואליים הנוגעים לתחום עיסוקו לתוך הלוגו), אלא גם לאחר שמגדירים מהו קהל היעד ואילו תחושות מעוניינים שיעלו אצלם. אופן העיצוב, האובייקטים החזותיים, הגוונים ואפילו העיגון המילולי צריכים להילקח בחשבון בדרך ליצירת הלוגו האידיאלי.

אף על פי שיש עסקים שסבורים כי בניית לוגו לעסק היא מלאכה טכנית בלבד, צריך לזכור שמבחינה תדמיתית מדובר באחד מכלי השיווק היעילים ביותר עבור העסק. יצירת לוגו לעסק היא לרוב רק נקודת ההתחלה ללא מעט עיצובים שבהם יתנוסס בגאווה רבה הלוגו – בין אם על גבי כרטיסי הביקור, על מוצרי הפרסום, באתר האינטרנט או בעמוד הפייסבוק. בנוסף לכך, יכולה בהחלט להיות הלימה מבחינת הסגנון בין הלוגו לבין פריטים פרסומיים אחרים של העסק, דוגמת עיצוב קטלוג יוקרתי במקרה של לוגו שמשדר גם הוא יוקרה מ-א' ועד ת'.

אין צורך להיכנס לבור כלכלי

בתהליך מיתוג העסק, מה שמאפיין בעלי עסקים ונותני שירותים שונים הוא החשש מפני עלויות אסטרונומיות שנלוות להליך של יצירת לוגו לעסק, שמצטרפות לאלה החשובות לא פחות – עיצוב קטלוג יוקרתי, למשל. גם אם יש צורך לפנות למומחים כדי ליצור לוגו מרשים, עדיין מדובר בעלויות סבירות בהחלט, שאולי אפילו בטלות מול יתרונות הלוגו המעוצב. חלק מהחברות המזוהות ביותר עם התחום בישראל, בראשן סטודיו אלדד שאו הותיק, אף מבצעות את התהליך תמורת מחירים אטרקטיביים – כשרמת הביצוע של העיצוב היא מקסימלית ומותאמת לעסק באופן מלא.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

עיצוב עמדות מכירה